KARATE  RESULTS
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
NOVICE  WEAPONS            
     6 AND UNDER GOLD Paul Flowers Hazleton Luzerne Pocono
  SILVER Luke McCartney Enola   Capital
  BRONZE          
Novice 6 <Orange Weapons GOLD Skyler Cooper York York Capital
NOVICE  KATA            
     6 AND UNDER GOLD Alison Sobolewski      
  SILVER Luke McCartney Enola   Capitol
  BRONZE Ethan Snyder Hughesville   Nittany
NOVICE  KUMITE            
     6 AND UNDER MALE GOLD Luke McCartney Enola   Capital
  SILVER Ethan Snyder Hughesville   Nittany
  BRONZE Nicholas Quaua Hughesville   Nittany
     6 AND UNDER FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
NOVICE  WEAPONS            
     7 - 9 GOLD Greg Sobolewski McAdoo    
  SILVER Maria Flowers Hazleton Schuylkill Pocono
  BRONZE August-Lane Palchanis Plymouth Luzerne Pocono
NOVICE  KATA            
     7 - 9 White Yellow GOLD Alexis Johnston York Haven   Capital
Female SILVER August-Lane Palchanis Plymouth Luzerne Pocono
  BRONZE Kelsey Kraft Dover   Capital
7-9 White Yellow Male Kata GOLD Kaleb Rothenhoefer Harrisburg Dauphin Capital
  SILVER Nicholas Matthews New Cumberland   Capital
  BRONZE Leauient Lewis York    York Capital
7-9 Male Orange Kata GOLD Greg Sobolewski McAdoo Schuylkill Pocono
  SILVER Skyler Cooper York York  
  BRONZE Eamonn Mailey East Berlin   Capital
7-9 ORANGE Kata Female GOLD Maria Flowers Hazleton Luzerne Pocono
  SILVER Genna Palmieri Felton   Capital
  BRONZE Corinne Lawruk York York Capital
NOVICE  KUMITE            
     7 - 9  MALE White Yellow GOLD Ross Stebbins Cogan Station   Nittany
  SILVER Mikail Krochta Dallas Luzerne Pocono
  BRONZE Jerimee Munoz Red Lion York Capital
7-9 Male Orange Kumite GOLD Greg Sobolewski McAdoo Schuylkill Pocono
  SILVER Skyler Cooper York York Capital
  BRONZE Jesse Sizemore York York Capital
     7 - 9 FEMALE White Yellow GOLD Genna Palmieri Felton   Capital
Kumite SILVER Dominique Gross Dillsburg York Capital
  BRONZE Kristina Landis York York Capital
7-9 Female Orange GOLD August-Lane Palchanis Plymouth Luzerne Pocono
Kumite SILVER Kelsey Kraft Dover   Capital
  BRONZE Alexis Johnston York York Capital
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
NOVICE  WEAPONS            
     10 -12 GOLD Emily Kurchock Hazleton Luzerne Pocono
  SILVER Bradley Cromer Drums Luzerne Pocono
  BRONZE Jennie Zarcufsky Shenandoah   Blue Mtn
NOVICE  KATA            
     10 -12 GOLD Emily Kurchock Hazleton Luzerne Pocono
  SILVER Acacia Hess Enola Cumberland  
  BRONZE Nathanael Marino Orwigsburg   Blue Mtn
NOVICE  KUMITE            
     10 -12  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     10 - 12  FEMALE GOLD Samantha Quava Hughesville Lycoming  
  SILVER Bradley Cromer Drums Luzerne Pocono
  BRONZE Celeste Gross Dillsburg York Capital
             
NOVICE  Kata            
     13 - 15 GOLD Qurian SM???? York York Capital
  SILVER Dennis Clark York York Capital
  BRONZE Bishop Harrell York York Capital
NOVICE  Weapons            
     13 - 15 GOLD Qurian   York York Capital
  SILVER Bishop Harrell York York Capital
  BRONZE          
NOVICE  KUMITE            
     13 - 15   MALE GOLD Jordan Myers Muncy    
  SILVER Dennis Clark York York Capital
  BRONZE Bishop Harrell York York Capital
     13 - 15  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
NOVICE  WEAPONS            
     16 - 19 MALE GOLD Kevin Flinchbaugh York York Capital
  SILVER Nicholas Vasquez      
  BRONZE          
     16 - 19 FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
NOVICE  KATA            
     16 - 19 MALE GOLD Kevin Flinchbaugh York York Capital
  SILVER Timothy Moser Dover   Capital
  BRONZE Jedidiah Weller Wilkes-Barre Luzerne Pocono
     16 - 19 FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
NOVICE  KUMITE            
     16 - 19   MALE GOLD Kevin Flinchbaugh York York Capital
  SILVER Neil Harrison Edwardsville Luzerne Pocono
  BRONZE Daniel Volvic Wilkes-Barre Luzerne Pocono
     16 - 19   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
NOVICE  WEAPONS            
     20 - 34  MALE GOLD Thomas Zarcufsky Shenandoah   Blue Mtn
  SILVER Candice Wolford York York Capital
  BRONZE          
     20 - 34  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
NOVICE  KATA            
     20 - 34  MALE GOLD Candice Wolford York York Capital
  SILVER Dave Stevens Telford Bucks  
  BRONZE Kimberly Stevens Telford Bucks  
     20 - 34  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
NOVICE  KUMITE            
     20 - 34   MALE GOLD Shannon Snyder Muncy Lycoming  
  SILVER Kevin Stackhouse Hughesville Lycoming  
  BRONZE Adam Knoff York York Capital
     20 - 34   FEMALE GOLD Kimberly Stevens Telford Bucks  
  SILVER Candice Wolford York York Capital
  BRONZE          
             
NOVICE  WEAPONS            
     35 - 44  MALE GOLD Stanislav Libman Kingston Luzerne Pocono
  SILVER          
  BRONZE          
     35 - 44  MALE 2nd div GOLD Don Smiley Enola Cumberland  
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
NOVICE  KATA            
     35 - 44  MALE GOLD Robert Ormsbee Harrisburg   Capital
  SILVER Ray Ricke York York Capital
  BRONZE          
35-44 Male 2nd div Kata GOLD Don Smiley Enola Cumberland  
  SILVER Dennis Clark Dover   Capital
  BRONZE Sharon thomas Camp Hill Cumberland  
     35 - 44  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
NOVICE  KUMITE            
     35 - 44   MALE GOLD Robert Ormsbee Harrisburg Dauphin Capital
  SILVER Ray Ricke York York Capital
  BRONZE          
35-44 Male 2nd div Kumite GOLD Brian Kaminski Mountain Top    
  SILVER Dennis Clark Dover   Capital
  BRONZE Don Smiley Enola Cumberland  
     35 - 44   FEMALE GOLD Tricia Dashnaw Dover   Capital
  SILVER Sharon thomas Camp Hill Cumberland Capital
  BRONZE          
             
NOVICE  WEAPONS            
     45 - 54  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD B        
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
NOVICE  KATA            
     45 - 54  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
NOVICE  KUMITE            
     45 - 54   MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
NOVICE  WEAPONS            
     55 & OVER  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
NOVICE  KATA            
     55 &OVER  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
NOVICE  KUMITE            
     55 & OVER   MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
             
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
Intermed Weapons Age 6< GOLD Willie Martin York York Capital
Intermed Kumite <6age GOLD Willie Martin York York Capital
  Silver Benjamin Kimchi Hummelstown   Capital
  BRONZE Noah Adcock York York Capital
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     7 - 9 GOLD   Nasir York York Capital
  SILVER Max Crumlich New Cumberland   Capital
  BRONZE Keith Deveney Yardley   Del Valley
Intermediate Kata Age 6< GOLD Willie Martin York York Capital
  SILVER Benjamin Kimchi Hummelstown   Capital
  BRONZE Noah Adcock York York Capital
INTERMEDIATE  KATA            
     7 - 9 GOLD Hannah Andrews Felton   Capital
  SILVER Nasir Smallwood York York Capital
  BRONZE Mark Peters II Felton   Capital
INTERMEDIATE  KUMITE            
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
     7 - 9  MALE GOLD Randy Thackery New Cumberland   Capital
  SILVER Nasir Smallwood York York Capital
  BRONZE Nicholas Sather Mechanicsburg Cumberland  
     7 - 9 FEMALE GOLD Autumn Kaminski Mountain top Luzerne Pocono
  SILVER Hannah Andrews Felton   Capital
  BRONZE Nicole Seacord Hummelstown   Capital
             
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     10 -12 GOLD Alison Walck McAdoo Schuylkill Blue Mtn
  SILVER Keanu Dziczek Frackville   Blue Mtn
  BRONZE Joe Cascio Weston Luzerne Pocono
INTERMEDIATE  KATA            
     10 -12 GOLD Keanu Dziczek Frackville Schuylkill Blue Mtn
  SILVER Kody Masters Hazleton Luzerne Pocono
  BRONZE Alison Walck McAdoo Schuylkill Blue Mtn
INTERMEDIATE  KUMITE            
     10 -12  MALE GOLD Kody Masters Hazleton Luzerne Pocono
  SILVER Connor Kulp Quakertown Bucks  
  BRONZE Charlie Dashnaw Dover Capital  
     10 - 12  FEMALE GOLD Alison Walck McAdoo Schuylkill Blue Mtn
  SILVER Alexandra Podlesny Conyngham Luzerne Pocono
  BRONZE Alyssa Messenger York York Capital
             
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     13 - 15 Female GOLD Melissa Keifer Llewellyn   Blue Mtn
  SILVER Jade Tamim Etters   Capital
  BRONZE Patricia Thompson Camp Hill   Capital
13-15 Intermed Weapons  GOLD Timothy Thompson Camp Hill   Capital
Male SILVER James Zarcufsky Shenandoah   Blue Mtn
  BRONZE Matthew Kantz Mechanicsburg    
INTERMEDIATE  KATA            
     13 - 15 Male GOLD Timothy Thompson Camp Hill   Capital
  SILVER Max Hawbecker Mechanicsburg   Capital
  BRONZE James Zarcufsky Shenandoah   Blue Mtn
13-15 Female Intermed Kata GOLD Patricia Thompson Camp Hill   Capital
  SILVER Jaclyn Williams Tremont   Blue Mtn
  BRONZE Melissa Keifer Llewellyn   Blue Mtn
INTERMEDIATE  KUMITE            
     13 - 15   MALE GOLD Guiseppe Failka Muncy   Lycoming
  SILVER Timothy Thompson Camp Hill   Capital
  BRONZE Rob Thackery New Cumberland   Capital
     13 - 15  FEMALE GOLD Jaclyn Williams Tremont   Blue Mtn
  SILVER Melissa Keifer Llewellyn   Blue Mtn
  BRONZE Patricia Thompson Camp Hill   Capital
             
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     16 - 19 MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     16 - 19 FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
INTERMEDIATE  KATA            
     16 - 19 MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     16 - 19 FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
INTERMEDIATE  KUMITE            
     16 - 19   MALE black GOLD Gabe Killian Harrisburg   Capital
  SILVER Ernest Gross York York Capital
  BRONZE Adam White Harrisburg Dauphin Capital
16-19 Male Brown Red GOLD Gabe Killian Harrisburg Dauphin Capital
  SILVER Mike Hillman Wilkes-Barre Luzerne Pocono
  BRONZE Robert Maze Dover   Capital
     16 - 19   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     20 - 34  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     20 - 34  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
INTERMEDIATE  KATA            
     20 - 34  MALE GOLD Mike Hillman Wilkes-Barre Luzerne Pocono
  SILVER Gabe Killian Harrisburg   Capital
  BRONZE Adam White Harrisburg   Capital
     20 - 34  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
INTERMEDIATE  KUMITE            
     20 - 34   MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     20 - 34   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     35 - 44  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     35 - 44  FEMALE GOLD Donna Crumlich New Cumberland York Capital
  SILVER Steven Seacord Hummelstown   Capital
  BRONZE James Oranella Kingston Luzerne Pocono
             
INTERMEDIATE  KATA            
     35 - 44  MALE GOLD James Orfanella Kingston Luzerne Pocono
  SILVER Donna Cumlicz New Cumberland York Capital
  BRONZE Steven Seacord Hummelstown   Capital
     35 - 44  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
INTERMEDIATE  KUMITE            
     35 - 44   MALE GOLD James Orfanella Kingston Luzerne Pocono
  SILVER Steven Seacord Hummelstown   Capital
  BRONZE          
     35 - 44   FEMALE GOLD Donna Crumlich New Cumberland York Capital
  SILVER Kim Kaminski Mountain Top Luzerne Pocono
  BRONZE Linda Melbourne Harrisburg Dauphin Capital
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     45 - 54  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
INTERMEDIATE  KATA            
     45 - 54  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
INTERMEDIATE  KUMITE            
     45 - 54   MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
INTERMEDIATE  WEAPONS            
     55 & OVER  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
INTERMEDIATE  KATA            
     55 &OVER  MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
INTERMEDIATE  KUMITE            
     55 & OVER   MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER   FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
             
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  WEAPONS            
     7 - 9 GOLD Jessica Vergara Mechanicsburg Cumberland  
  SILVER          
  BRONZE          
ADVANCED  KATA            
     7 - 9 GOLD Sarah Kistner Dover   Capital
  SILVER Jessica Vergara Mechanicsburg Cumberland  
  BRONZE Evan McMann Wilkes-Barre Luzerne Pocono
ADVANCED  KUMITE            
     7 - 9  MALE GOLD eVAN mCmANUS Wilkes-Barre Luzerne Pocono
  SILVER Jessica Vergara Mechanicsburg Cumberland  
  BRONZE Sarah Kistner Dover   Capital
     7 - 9 FEMALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
             
ADVANCED  WEAPONS            
     10 -12 Brown Red GOLD jADE Boris Kelayres Schuylkill  
  SILVER Tariq Tamim Etters   Capital
  BRONZE Deanna Vegas Mechanicsburg cumberland  
10-12 Black GOLD Kayla Conneen Secane Delaware  
  SILVER Robert Halbach Mechanicsburg   Capital
  BRONZE Hunter McMullen Myerstown   Blue Mtn
ADVANCED  KATA            
     10 -12 Brown Red GOLD jADE Boris Kelayres Schuylkill  
  SILVER Bridget Deveney Yardley   Del Valley
  BRONZE Tariq Tamim Etters   Capital
10-12 Black GOLD Kayla Conneen Secane Delaware  
  SILVER Cody Miller Williamsport   Nittany
  BRONZE Robert Halbach Mechanicsburg   Capital
ADVANCED  KUMITE            
10-12 Male Brown Red GOLD Eli Falchick Forty Fort Luzerne Pocono
  SILVER Timothy Libman Kingston Luzerne Pocono
  BRONZE Tommy  Lovecchio Wilkes-Barre Luzerne Pocono
     10 -12  MALE Black GOLD Cody Miller Williamsport   Nittany
  SILVER Robert Halbach Mechanicsburg   Capital
  BRONZE Hunter McMullen Myerstown   Blue Mtn
10-12 Female Brown Red GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     10 - 12  FEMALE Black GOLD jADE Boris Kelayres Schuylkill  
  SILVER Deanna Vergara Mechanicsburg cumberland  
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  WEAPONS            
     13 - 15 Brown Red GOLD John Bonner Nanticoke Luzerne Pocono
  SILVER Trish Tilton Mechanicsburg   Capital
  BRONZE Chaz Dando Frackville   Blue Mtn
13-15 Black Weapons GOLD Diana Hamlin New Cumberland   Capital
  SILVER David Rudolph Dallastown York Capital
  BRONZE Brandon Vergara Mechanicsburg   Capital
ADVANCED  KATA            
     13 - 15 Brown Red GOLD Trish Tilton Mechanicsburg   Capital
  SILVER John Bonner Nanticoke Luzerne Pocono
  BRONZE Zoraya McKernan New Albany   Pocono
13-15 Black Kata GOLD David Rudolph Dallastown York Capital
  SILVER Brandon Vergara Mechanicsburg Cumberland  
  BRONZE Diana Hamlin New Cumberland   Capital
ADVANCED  KUMITE            
     13 - 15   MALE Br Red GOLD John Bonner Nanticoke Luzerne Pocono
  SILVER Seth Falchek Forty Fort Luzerne Pocono
  BRONZE Chaz Dando Frackville   Blue Mtn
     13 - 15  FEMALE Br Red GOLD Kira McGroarty New Albany   Pocono
  SILVER Ashley Mackey Mountville   Blue Mtn
  BRONZE Trish Tilton Mechanicsburg   Capital
13-15 Black Male Kumite GOLD Brandon Vergara Mechanicsburg Cumberland  
  SILVER David Rudolph Dallastown York Capital
  BRONZE Aaron K      
13-15 Black Female GOLD Anne O'Connell      
  SILVER Diana Hamlin New Cumberland    
ADVANCED  WEAPONS            
     16 - 19 MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
     16 - 19 Male FEMALE Black GOLD Rachel Metzgar Hudson Luzerne Pocono
  SILVER Gary Cheung Havertown Delaware  
  BRONZE Jason Durham Greencastle   Capital
ADVANCED  KATA            
     16 - 19 MALE GOLD          
  SILVER          
  BRONZE          
16-19 Male Female Br Red GOLD Ann-Terese Melchiana Mountain Top Luzerne Pocono
Kata SILVER Vannity Trautfelter Felton   Capital
  BRONZE Joshua Collins Dover   Capital
     16 - 19 Male FEMALE black kata GOLD Rachel Metzgar Hudson Luzerne Pocono
  SILVER Gary Cheung Havertown Delaware  
  BRONZE Taylor Robleski Montgomery lycoming  
ADVANCED  KUMITE            
16-19 Male Br Red Kumite GOLD Joshua Collins Dover   Capital
  SILVER Matthew Munoz Red Lion   Capital
  BRONZE Cory Mackey Mountville   Blue Mtn
     16 - 19   MALE Black GOLD Carl Krupa Mountain Top Luzerne Pocono
  SILVER Jason Durham Greencastle   Capital
  BRONZE Michael Eshbach Dover York Capital
16-19 Female Br Red GOLD Ann-Terese Melchiana Mountain Top Luzerne Pocono
  SILVER Desiree Wren Wilkes-Barre Luzerne Pocono
  BRONZE Vannity Trautfelter Felton   Capital
     16 - 19   FEMALE Black GOLD Rachel Metzgar Hudson Luzerne Pocono
  SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  WEAPONS            
     20 - 34  MALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
     20 - 34  FEMALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     20 - 34  MALE GOLD Emmanuel Brown York York Capital
        black belt SILVER Mike Zrncic Mechanicsburg   Capital
  BRONZE Joe Brague Williamsport Lycoming  
     20 - 34  FEMALE GOLD Katie Zrncic Mechanicsburg Cumberland  
        black belt SILVER Virgen Alverez York York Capital
  BRONZE          
             
ADVANCED  KATA            
     20 - 34  MALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
     20 - 34  FEMALE GOLD Bard Doaty Reading Berks  
        brown & red SILVER Jason Long Kingston Luzerne Pocono
  BRONZE Tracy Kistner Dover   Capital
             
     20 - 28  MALE GOLD Scott Barshinger York York Capital
        black belt SILVER Joe Brague Williamsport Lycoming  
  BRONZE Emmanuel Brown York York Capital
29-34  Male Black Belt Gold Mike Zrncic Mechanicsburg Cumberland  
Kata SILVER Bob Kistner Dover   Capital
  BRONZE Daniel Moore Felton   Capital
     20 - 34  FEMALE GOLD Suzanne Griffiths Mountain Top Luzerne  Pocono
        black belt SILVER Lora Golightley Plymouth Luzerne  Pocono
  BRONZE Katie Zrncic Mechanicsburg Cumberland  
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  KUMITE            
     20 - 34  MALE GOLD Bard Doaty Reading Berks  
        brown & red SILVER Mark Peters Felton   Capital
  BRONZE Thomas Mascelli Kingston Luzerne Pocono
     20 - 34  FEMALE GOLD Tracy Kistner Dover   Capital
        brown & red SILVER Tory Tomassetti Kingston Luzerne Pocono
  BRONZE          
Kumite            
     20 - 28  MALE GOLD          
        black belt SILVER          
  BRONZE          
29-34 Male Black Belt Gold          
  SILVER          
  BRONZE          
     20 - 34  FEMALE GOLD Justine Segear Wilkes-Barre Luzerne Pocono
        black belt SILVER Katie Zrncic Mechanicsburg   Capital
  BRONZE Jaclyn goLightley Plymouth Luzerne Pocono
             
ADVANCED  WEAPONS            
     35 - 44  MALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
     35 - 44  FEMALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     35 - 44  MALE GOLD Marshall Murray York York Capital
        black belt SILVER Gary Stebbins Cogan Station   Nittany
  BRONZE Skyler Cooper York York Capital
     35 - 44  FEMALE GOLD Nancy Webb Shrewsbury York Capital
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  KATA            
     35 - 44  MALE GOLD Neil Glottelly Mechanicsburg Cumberland  
        brown & red SILVER Barry Crumlich New Cumberland   Capital
  BRONZE Mark Peters Felton   Capital
     35 - 44  FEMALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     35 - 44  MALE GOLD Chris Webb Shrewsbury York Capital
        black belt SILVER Gary Stebbins Cogan Station   Nittany
  BRONZE
     35 - 44  FEMALE GOLD Nancy Webb Shrewsbury York Capital
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
ADVANCED  KUMITE            
     35 - 44  MALE GOLD Neil Glottelly Mechanicsburg Cumberland  
        brown & red SILVER Mark Peters Felton   Capital
  BRONZE Barry Crumlich New Cumberland   Capital
     35 - 44  FEMALE GOLD
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     35 - 44  MALE GOLD Skyler Coopeer Spring Grove York Capital
        black belt SILVER Marshall Murray York York Capital
  BRONZE Gary Stebbins Cogan Station   Nittany
     35 - 44  FEMALE GOLD Nancy Webb Shrewsbury York Capital
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  WEAPONS            
     45 - 54  MALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     45 - 54  MALE GOLD Alan Cheung Havertown Delaware  
        black belt SILVER Keith Armad Sinking Spring Berks  
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
ADVANCED  KATA            
     45 - 54  MALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     45 - 54  MALE GOLD Alan Cheung Havertown Delaware  
        black belt SILVER Keith Armad Sinking Spring Berks  
  BRONZE Donald Unger Reading Berks  
     45 - 54  FEMALE GOLD Pat  Martin WilkesBarre Luzerne Pocono
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  KUMITE            
     45 - 54  MALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
     45 - 54  FEMALE GOLD          
        brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     45 - 54  MALE GOLD Mark Jovich Dallastown York Capital
        black belt SILVER Keith Armad Sinking Spring Berks  
  BRONZE Robert Tyler York York Capital
     45 - 54  FEMALE GOLD Pat Martin Wilkes-Barre Luzerne Pocono
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
ADVANCED  WEAPONS            
     55 & OVER  MALE GOLD          
       brown & red SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
       brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     55 & OVER  MALE GOLD          
        black belt SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
        black belt SILVER          
  BRONZE          
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
ADVANCED  KATA            
     55 & OVER  MALE GOLD          
       brown & red SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
       brown & red SILVER          
  BRONZE          
             
     55 & OVER  MALE GOLD John Null Harrisburg Dauphin Capital
        black belt SILVER          
  BRONZE          
     55 & OVER  FEMALE GOLD          
        black belt SILVER          
  BRONZE          
60-64 Male Black Belt Kata GOLD Jerry French Williamsport Lycoming  
  SILVER Steve Rogers Dublin   Del Valley
60-64 Male Black Belt GOLD Steve Rogers Dublin   Del Valley
Kumite SILVER Jerry French Williamsport Lycoming  
65+ Male Female Black belt GOLD Jerry French Williamsport Lycoming  
Weapons SILVER Kenneth Miller Lewistown Nittany  
65+ Male Black Belt Kata GOLD James Martin Sr Wilkes-Barre Luzerne Pocono
  SILVER Kenneth Miller Lewistown   Nittany
65+ Male Black Belt Kumite GOLD James Martin Sr Wilkes-Barre Luzerne Pocono
  SILVER Kenneth Miller Lewistown   Nittany
             
EVENT PLACE FIRST  NAME LAST HOMETOWN COUNTY REGION
TEAM  KUMITE GOLD Bob Kistner Dover   Capital
     MALE   Scott Barshinger Dover   Capital
    Josh Collins Dover   Capital
  SILVER Joe Brague Williamsport Lycoming  
    Taylor Robleski Williamsport Lycoming  
    Gary Stebbins Williamsport Lycoming  
  BRONZE Mark Jovich York York Capital
    Mike Zrncic Mechanicsburg Cumberland  
    Robert Tyler York York Capital
             
             
TEAM  KUMITE GOLD Katie Zrncic Mechanicsburg Cumberland  
     FEMALE   Rachel Metzger Wilkes-barre Luzerne Pocono
    Trish Tilton Mechanicsburg Cumberland  
  SILVER Justine Segear Wilkes-barre Luzerne Pocono
    Pat Martin Wilkes-barre Luzerne Pocono
    Susie Griffith Mountain Top Luzerne Pocono
  BRONZE